| nimeniimportant a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! sunt foarte speriata!
astazi, inainte sa fac dus, am vazut pe chiloti o pata mare si maronie -roscata. nu am spus nimanui, dar sunt foarte speriata sad. credeti ca mi-a venit menstruatia?

7 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Da,ţi-a venit menstruaţia.Fă un duş, apoi foloseşte absorbante până îţi trece luna asta. Apoi fii pregătită în fiecare lună.laughing

| Didi908 a răspuns:

Http://www.calmens.ro/menstruatia.php trebuiee sa te pregasti. iti va veni cicllul. nu e nimic rusinos. nu iti va veni acum doar peste cateva luni! vorbete cu mama ta despre asta. totusi este mama ta si ea stie cei mai bine pentru tine!

| RoXxy a răspuns:

Asa vine la inceputwinkingAi devenit adolescentaaabig grin

| adinaxD a răspuns:

Salut! happy
Da, ti'a venit menstruatia...nu ai de ce sa iti faci griji, asa e prima data cand iti vine, nu e altceva nu te speria, o sa tina cateva zile, depinde de corpul tau si pe pe parcurs o sa se faca mai rosie tongue
iti dau un sfat happy : spune-i mamei tale sau unei prietene si sa te pregatesti cu absorbante (always cele mai bune)

| PrettyLitlleLiar a răspuns:

Mai mult ca sigur happy spune-i mamei tale big grin nu trebuie sa iti fie rusine de mama ta :-p

| ionutz_1767 a răspuns:

Ceau!
Poti sa vb cu mama ta ca e normal sa vb cu ea dar nah totusi e rusinos sa vorbesti cu parinti asa ceva asa ca iti recomand sa vorbesti cu o sora mai mare sau cu o prietena buna i care ai incredere dar sa fi trecut prin situatia in care esti tu.
Bafta:*

| nimeniimportant explică:

Dar nu stiu cum sa'i spun sad