| anamaria1001 a întrebat:

Buna is noua pe TPU si am vrut sa va intreb ceva. Am de aproape 2 ani scurgeri vaginale si nu stiu daca este un semn pt prima menstruatie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| lovecats123 a răspuns:

In pubertate incepem sa avem primele scurgeri vaginala care nu au culoare sau miros si nu prevestesc menstruatia insa daca scurgerea vaginala devine inchisa la culoare (maro ) si este si insotita de dureri de spate sau de burta inseamna ca trebuie sa iti apara prima menstruatie. Sper ca te-am ajutat

| ellebrandusa a răspuns:

E normal sa ai aceste scurgeri.Ar trebui sa iti faci griji daca sunt cantitati mari.Dar o sa le ai toata viata..vaginul se curata in permaneneta.Nu e semn de ingrijorare.E posibil sa vina si menstruatia.