| Mirris a întrebat:

La ce spital ar trebui sa ma duc cu sarcina in luna a 8 a in care copilul meu sufera de hidrocefalie si spina bifida si trebuie neaparat sa fac cezariana.Mai am 4 fete acasa (am nascut normal) si mi-e frica pentru.ce va urma(cezariana si pt.sanatatea copilului.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau de copilaria bebelusului tau, si eu uram vizitele la spital cand eram mic.

| SilviaPunct a răspuns:

La o maternitate pentru cezariana. De preferat intr-un oras mare, universitar, in care sa existe si serviciu de chirurgie pediatrica. De unde sunteti? Multa sanatate!

| Mirris explică (pentru SilviaPunct):

Sunt din Galati si medicul de aici ma sfatuit sa ma duc la spitalul Cuza Voda din Iasi

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Mirris):

Daca zice sa mergi la MCV ( Maternitatea Cuza Voda ) nu sta pe ganduri dar e indicat sa-ti faca si o mica legatura cu cei de acolo daca e posibil. Treburile astea se rezolva la telefon in prealabil de obicei. Daca nu, vezi ce faci pe barba ta, cauti un dr la IS. Intr-un fel e laudabil ca dr tau recunoaste ca il depaseste cazul si te trimite unde sunt posibilitati mai bune pentru tine, unii tin cu dintii de pacienti si isi asuma cazuri care ii depasesc. Cred ca stii ca astea sunt lucruri care te si cam costa ceva, ma refer la nastere. Apoi daca copilul ti-a ajuns in sectia neonatala acolo nu dai plicuri, nu se practica.

| Mirris explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Banii nu ma mai intereseaza(numai sa am bani de unde sa dau daca e nevoie)important e copilasul meu care sufera si ma doare inima

| SilviaPunct a răspuns (pentru Mirris):

Maternitatea Cuza Voda este foarte moderna si medicii de acolo sunt foarte buni, inclusiv terapia neonatala, iar relatia cu chirurgii pediatrici este foarte buna. Din ce am vazut eu comunicarea este buna si cazurile ajung la chirurgi in cateva ore.