| anonim_4396 a întrebat:

Buna! La o intrebare am spus ca o sa-mi pun aparat dentar ceea ce se va intampla in octombrie, dar in septembrie imi voi pune aparatul disjunctor (pentru marirea maxilarului) cei care au / au avut acest aparat pentru marire, la aplicarea lui doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Ti le-ai pus?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, eu am disjunctor din luna decembrie, si luna aceasta il voi scoate. Pe mine nu m-a durut deloc, decat in primele 3 zile nu prea poti manca dar te vei obisnui dupa aceea. Eu nici nu-l mai simt in gura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu neaparat. Daca nu este ceva extrem de complicat singurul contact pe care il are este cu in jur de 4 masele asa ca sigura durere care poate aparea este daca suportii iti ating gingia foarte tare ceea ce este putin probabil si iti pot face anestezie daca chiar au nevoie sa iti atinga gingia la fixare.
Nu te speria in ceea ce priveste durerea.
In plus daca doare nu il mai pui? happy