| BrokenAngel_2369 a întrebat:

Bună la toată lumea, am o problemă.
După aprox. o oră după ce mănânc mă doare burta până la următoarea masă și tot așa, de o săptămâna am asta. Ce aș putea să am? Să mă duc la medic, spital pentru analize?
Precizez că încă nu mi-a venit ciclul...ar putea fi o simptomă?
Mulțumesc pentru răspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Bună! Am 2 variante : Fie mănânci prea puţin,iar burta te doare fiindcă ţi-e foame, iar după ce mănânci mai trece puţin foamea. Nu vreau să te sperii, dar durerile de burtă care apar după o oră de la masă ar putea fi simptome de ulcer gastric.
Dacă mănânci prea puţin încearcă să mănânci mai mult.
Oricum...mai aşteaptă vreo 3 zile, iar dacă nu dispar durerile ar fi cel mai indicat să mergi la medic.
P.S. Nu sunt expertă în domeniu şi nu vreau să te duc pe o pistă greşită. În afară de partea cu ''Du-te la medic'' nu îţi pot garanta că e adevărat ceea ce am spus.
Îţi urez sănătate!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu sta. Du-te la medic! Nimeni nu-ti poate da sfaturi fara sa te vada. Cei ce-ti spun pe TPU ca ai aia sau alta sunt ori tampiti, ori cretini. Mergi la medic!

| teiube a răspuns:

Sa nu mananci mult sau pote mnaci cu pofta adica repede si de aia daca continua durerea da du-te la medic

| Stitch92 a răspuns:

Eu sunt baiat, si faza este ca asa am patit si eu, in afara cu ciclul laughing ca nu are cum sa imi vina mie laughing