| anonim_4396 a întrebat:

Buna la toti. Ieri am fost diagnostica cu diagnosul tahicardie sinusala, cine din voi a avut asa diagnos? este ceva serios? mentionez ca am 14 ani, repede obosesc, dureri de cap si inima foarte puternice in fiecare zi, dar tensiunea arteriala in fiecare zi imi este mare....si cu asa diagnos medicul poate sa mai si interneze in spital pacientul? Si se trateaza aceasta boala? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Rămâi sub observație, efort fizic moderat!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
E destul de grav, trebuie să faci investigaţii, consultă un cardiolog.
Te pup!