| anonim_4396 a întrebat:

De aseara am inceput deodata sa respir greu. Simt ca aerul nu ajunge in plamani. Inima bate normal doar uneori incepe sa bata cu forta dar trece repede. Niste sfaturi? Cam ce ar putea fi? As putea trata problema asta cu vreun ceai ceva? Stiu ca ar trebui sa merg la doctor daca continui sa respir greu si zilele viitoare.
Ps. Mentionez ca in trecut am avut tahicardie sinusala si paroxistica si am fost suspecta de TBC.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa mergi cat mai repede la medic. http://www.i-medic.ro/boli/trombembolismul-pulmonar

| Costache_Teodora_1989 a răspuns:

Avand asa istoric medical, ar trebui sa stii f bine ca nu e cazul sa cauti ceaiuri pe forumuri, ci sa mergi la medic!

| fgjgvkbugn a răspuns:

Astm bronsic