| nexT_2456 a întrebat:

La un cabinet particular cat costa consultatia si analizele si te primeste fara bilet de trimitere!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Medicul de familie iti da trimitere pentru analize gratuite si iti va spune la ce cabinet anume sa te duci, care are contract cu casa de asigurari. Daca te duci fara trimitere, evident ca te primeste orice cabinet si fiecare analiza de sange sau alt fel de analiza are un pret.

| devine a răspuns:

La cabinetele particulare pretul unei consultatii depinde de specialitatea pe care o vrei; preturile sunt intre 70-200 ron in medie asa... Nu iti trebuie nicio trimitere. Msg me daca ai nevoie de indrumare