| Mymy123 a întrebat:

Bună, lămuri-ti mă și pe mine... sunt fata și
de ceva timp ma ustura jos, când ma duc la toaleta sa urinez ma ustura și mai rau și după aceea usturimea continua, când trag aer in piept simt o usturime mai mare și îmi vine sa urinez vreau sa știu ce am și ce sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MademoiselleCosmina a răspuns:

E infectie, mergi la ginecolog.

| Mymy123 explică (pentru MademoiselleCosmina):

Fără să merg la ginecolog? Nu exista tratament

| Mymy123 explică (pentru MademoiselleCosmina):

Și ce fel de infecție poate fi?

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru Mymy123):

Acum astia fac reclame la tot felul de creme si prostii pentru infectii,dar nu-ti recomand, fiindca nu-ti stii diagnosticul si nu ti-l poti stabili singura.
Stai linistita, vulva ta nu va fi prima pe care o va vedea domnul/doamna ginecolog. Nu te mananca, sunt si ei oameni si de asta sunt acolo. happy
Si, daca ai peste 16 ani poti merge singura, la o clinica sau ii ceri doctorului de familie trimitere si mergi in spital, unde nu te va costa nimic.

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru Mymy123):

Eu nu sunt ginecolog, n-o sa afli pana nu mergi la el.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Suna a infectie urinara, fuguta la doctor.

| romeo78 a răspuns:

Usturimea este de la o infecție a sistemului urinar. Nu cred că este ginecologic! Da, există tratament, dar numai recomandat de un medic specialist!
Oricum, nu mai sta acasă! Sănătate!

| vampyremisa a răspuns:

Este o infectie. Poti merge la ginecolog sau medicul de familie, ti se da antibiotic si iti trece.