| MariaaAlexia a întrebat:

Legat de lentilele de contact.
Cele lunare, mai exact, daca nu le port le pun in solutie? Si trebuie sa schimb solutia zilnic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Haha, daca nu le porti da, trebuie puse in solutie, evident daca le-ai desfacut din blisterul lor in care vin sigilate.
Da, solutia schimbata zilnic dar DOAR DACA LE PORTI, altfel te poti infecta foarte usor, solutia are rol de lubrifiere, dezinfectare.
Si eu am ramas o data fara si am pus in solutia neschimbata, acum nah s-a intamplat o singura data... am facut de nevoie.