| sweety_1169 a întrebat:

Salut, mi am cumparat lentile de contact pentru vedere insa medicul nu mi-a explicat cum sa fac...adica lentilele acum sunt ambalate dar dupa ce le scot din ambalaj ce trebuie sa fac? sa pun solutie din aia peste ele si sa arunc solutia in care sunt ele ambalate? solutia aceea o schimb de fiecare data cand le pun la loc in cutie? va rog ajutati-ma cu niste instructiuni cei care aveti, multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lentile de contact Frequency 58 UV
Denumire produs:Lentile de contact Frequency 58 UV
Producator:
Prezentare produs
Lentilele de contact medicale Frequency 58 UV sunt produse de CooperVision. Sunt lentile cu dioptrii (-10 la +8) cu raza de curbura de 8, 6 mm/8, 8 mm/8, 9 mm, diametrul 14, 20 mm

Lentile cu hidrofilie medie (58% apa) pentru majoritatea purtatorilor de lentile de contact.
Prezentare/Beneficii:
- transmisibilitate marita a oxigenului;
- protectie UV;
- ideale pentru orice tip de activitate;
- nuanta Aqua de identificare.
http://209. 85. 135. 132/search? cu=cache:U4bSQJ5HeMEJ:...lr=lang_ro
aici ai toate solutiile de curatare pentru lentile si modul de folosire
daca nu merge link cauta cu google : solutii pentru curatat lentile, pentru ca nu stiu ce tip de solutie ai avut in pachet, fiecare firma are o alta idee, alte forme de solutii dezinfectante, normal dupa ce le dezinfectezi logic, nu mai folosesti solutia pentru ca acolo sunt microbi.

8 răspunsuri:
| cosima11 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il intrebi pe medic cum sa le folosesti. sa nu patesti cine stie ce.

| sweety_1169 explică:

Indicatiile nu sunt in romana, le am citit in engleza insa unii termeni nu ii inteleg

| sweety_1169 explică:

Nue vorba de asta, am reusit sa traduc insa in instructiuni nu scrie daca se schimba sau nu solutia dupa fiecare folosire a lentilelor...eu asta nu stiu, produsul se numeste frequency 58 uv cooper vision si solutia tot de la cooper vision

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as mira ca lentilele sa le fi cumparat fara hartiuta cu indicatiile de rigoare, ce zici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie aici ca ti-i traduc eu, dar imposibil medicul sa nu-ti fi spus sau mergi la el sau orice oftamolog, poti intra in orce magazin Optica optinova si sa intrebi, scrie ca iti traduc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie numele produsului si cauta cu google imposibil sa nu gasesti traducerea,.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca ti-am fost de folos dar macar am incercat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 3 zile scimbi solutia lor si trebuie sa-ti dea o solutie sti pui in ochii eu am un tub mare si cu el imi dau in ochii