| Andreea0612 a întrebat:

Intrebare pentru cei ce poarta lentile de contact.
Daca nu le port in fiecare zi si de exemplu nu le folosesc timp de 2 saptamani. Trebuie sa curat lentilele si sa schimb solutia din recipient in fiecare zi ca si atunci cand le port?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| nicols a răspuns:

Este suficient sa pui solutie curata de fiecare data cand pui lentilele in suport. Lentilele le cureti doar inainte sa le aplici pe ochi, in perioada cat stau depozitate nu este nevoie sa mai umbli la ele sau le sa schimbi solutia. Daca vrei sa citesti mai multe despre intretinerea lentilelor intra pe blogul celor de la www.medlens.ro sau scrie-le lor, sunt specializati pe asa ceva. Sper sa-ti fie de folos informatia!

| CatalinaAdela a răspuns:

Eu nu o schimb