| shifter_2768 a întrebat:

Buna lume!

Intrebarea mea suna asa :

De cate ori face-ti baie pe zi/saptamana? Si as dori si niste explicatii, de ce de atatea ori? De cate ori vi s-ar parea normal? (pe corp pe cap/baieti /fete/varsta)

Eu fac o data la 2 zile in timpul iernii si toamnei, iar cand este mai cald zilnic dar dusuri. Varsta 23 ani sex M.

Multumesc astep raspunsurile voastre!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dus de doua ori pe zi, partile intime de cate ori folosesc toaleta, parul o data la doua sau la trei zile. E ritmul sanatos si care te fereste de boli, recomandat de medici.

lolita
| lolita a răspuns:

Cel putin o data pe zi, si pe cap la doua zile, am parul lung si imediat se ingrasa. daca nu ma spal imcepe sa ma manance pielea si ma simt incomod, am impresia ca miros urat si starea mea de spiti se inrautateste. sunt fata, 25 de ani.

| alecs871 a răspuns:

Cand ploua. Daca asa vrea Dumnezeu. Deloc. (peste tot/baiat/18)

| viatadecacatt a răspuns:

Eu fac dus in fiecare seara, nu conteaza anotimpul.
De ce? Pentru ca transpir destul de repede. Mie mi se pare destul de normal sa te speli in fiecare seara.si pe cam ma spal odata la 3-4 zile.
Varsta 15
Sex F

| frumushyk2010 a răspuns:

Buna happy eu fac dus in fiecare zi de 2-3 ori pe zi cand ii iarna fac o data pe zi deoarece ii frig happy vara ma spal de 2-3 ori pe zi deoarece e cald transpir si ma simt mai bine curata pe par ma spal o data la 2 zile mi se pare destul de bine nu ma spal in fiecare zi deoarece imi cade parul si mi se ingrasa
sunt fata
am 12 ani jumate
sa vi si pe la mine

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Zilnic big grin. Pt mine este important sa fiu curata, si ingrijita. big grin

| dadaaaaa a răspuns:

La fel ca si @dead.and.gone

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Eu imi spal parul de doua ori pe saptamana(am un par des si subtire si daca as face-o de mai multe ori, s-ar incurca si ar fi foarte umflat). Iar dusuri fac aproape in fiecare seara, deci uneori la 2 zile, pentru ca e frig(iarna fiind). Insa vara imi fac dus in fiecare zi(uneori de 2 ori pe zi: cand vin de la scoala si seara) si pe cap de mai multe ori(3-4 pe saptamana). Mentionez ca sunt fata si am 14 ani si 8 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce zilnic sau chiar de mai multe ori pe zi? e logic, urina are un miros iute de amoniac si este sarata (pielea se usuca, ne scarpinam)secretiile vaginale sunt acide(de aceea chilotii se decoloreaza uneori) cat despre partea anala, oricat de bine ne_am sterge cu hartie igienica raman urme de fecale. Spalatul este singura solutie. Daca nu aveti posibilitate(ceea ce mi se pare o nebunie, chiar si la tara oamenii se spala in lichean daca nu au cada sau dus)cumparati-va servetele umede.In cazul celot tineri chiar este o rusine sa apara in fata prietenei morosind a transpiratie sau a urina doar pentru faptul ca i-a fost destul de frig si lene si nu a facut baie.Frigul nu este o scuza, mi-as lua ligheanul cu mine in bucatarie si m-as spala pe unde am nevoie.Va urez sa fiti curati si deschisi la minte!