| anonim_4396 a întrebat:

Luna trecuta mi-a venit ciclul menstrual pe 20 si cam in aceasta perioada ar trebui sa vina si acum dar nu am nici un semn (dureri de burta,sensibilitatea sanilor),spre deosebire de celelalte luni cand ma dureau sanii cu o saptamana inainte.Tin sa mentionez ca saptamana asta am facut putin sport, ceea ce a dus la o febra musculara. Poate intarzia din aceasta cauza? Sunt foarte stresata deoarece pe 2 august ar trebui sa plec la mare.Este vreo sansa sa imi vina pana atunci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| afrodita3333 a răspuns:

Pai suntem abia in 19 probabil iti intarzie putin de data asta dar sigur iti va veni pana pe 2.

| JamilaGizeh a răspuns (pentru afrodita3333):

De unde stii tu ca ii vine sigur pana pe 2? thinking

| Lussii a răspuns (pentru JamilaGizeh):

Ma gandesc ca ar fi destul de logic sa imi vina pana atunci dar sunt foarte paranoica si ghinionista deobicei.In fiecare luna imi intarzie aproximativ 2 zile dar acum ma ingrijoreaza faptul ca nu ma doare nimic.

| Lussii a răspuns (pentru afrodita3333):

Chiar mi-a venit.Multumesc tuturor!

5 răspunsuri:
| 13524 a răspuns:

Ar putea sa intarzie totusi, dar nu iti face griji in privinta plecarii la mare pentru ca nu o sa se intample nimic daca intri in apa. Sa sti ca si eu mi-am facut griji in privinta acestui lucru, dar crede-ma ca nu se intampla nimic daca intri in apa. Eu am intrat de o mie de ori si nu s-a intamplat nimic.

| takeacupcake a răspuns:

Nu vine tot timpul regulat si nu tot timpul te doare ceva eu spre exemplu nu am dureri decat in prima maxim a doua zi nu cred ca e motiv asa mare de ingrijorarehappy