| IoanaPs a întrebat:

Buna m-am apucat de fumat acu 6 luni. am si o intrebare cam cate tigari sa fumez pe zi? eu fumez cam 7.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mary4048 a răspuns:

O fumatoare inraita ca mine te sfatuieste sa te lasi. daca poti fuma doar 7 pe zi,inseamna ca poti si fara sa fumezi deloc. Fumatul nu este benefic pe nici un plan,pielea imbatraneste mai repede, dintii vor fi plini de tartru, iar sanatatea iti va fi distrusa. Daca ar fi avut cine sa ma traga de urechi atunci cand m-am apucat, ar fi fost bine, dar am crescut intr-un orfelinat..De aceea, te rog lasa-le ca nu sunt bune..vei deveni sclava viciului tau!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Câte? Niciuna, renunță și respectă-ți sănătatea!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu mai fumezi nimic, te laşi, gata!
Nu-ţi distruge sănătatea, respectă-ţi-o!
Te pup!

| charleslouboutin a răspuns:

Cate tigari sa fumezi pe zi? Chiar crezi ca exista un raspuns la aceasta intrebare, sau ti se pare ceva bun? Lasa-te de fumat.

| Weider a răspuns:

Da-o naibii de tigari, nu-ti strica sanatatea si frumusetea pe care o ai, e un pacat.

| CersetoruVesel a răspuns:

Zic sa fumezi 0 pe zi si iti zic si de ce
1.pachetul ala costa niste bani iar tu dai bani aia ca sa iti faca rau
incearca sa fumezi din ce in ce mai putin pentru a te lasa daca vrei pentru ca nu e bine

| TimeeaBtrx a răspuns:

Fumezi cam mult...mai redu din ele tongue maxim 4sa fumezi/zi

| Aleexsorin26 a răspuns:

Cat simti tu in masura in care trebuie sa ai grija sa nu exagerezi