| Lorena12345 a întrebat:

Buna,m-am apucat sa slabesc si pot spune ca insfarsit am inteles ca si sportul e important bineinteles ca tin si o dieta, dar e o mica problema cu sportul orice exercitii as face pur si simplu nu reusesc sa le fac perfect adica chiar si acele exercitii de pe net pe care le poti face acasa abdomene..la fel nu le pot face corect pur si simplu nu ma pot ridica oricat as innerca eu mereu am fost o fire mai lenesa si de sport nici nu se poate pune vorba pana acum,genoflexiuni la fel nu ma pot apleca cat trebuie,de sala nici nu se pune problema, sincer nu mi-ar place sa merg acolo mai multi se duc sa se mentina nu o grasa ca minesad..costul nu ar fi unul prea mare doar ca v-am spus motivul,de alergat in aer liber asemenea nu mi-ar place,si nici vremea nu e una tocmai buna,prefer sa fac niste exercitii si sa fiu singura adica eu acasa,dar INTREBAREA mea este daca fac exercitii si nu intocmai cum trebuie pentru ca nu reusesc ma ajuta la slabit?! vreau sa mentionez ca, chiar daca nu le fac bine eu tot obosesc deci depun efothappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Un program fix de mese ți-ai făcut?
8 13 19?
ai scos grăsimile dulciurile și sucurile din dietă?

Răspuns utilizator avertizat
| luisanamy a răspuns:

Corpul arde calorii prin exercitiile care incerci sa le faci, nu conteaza ca nu iti iese din prima.

| KittyKa a răspuns:

Atat timp cat depui efort, nu cred ca conteaza asa mult, pentru ca si rostul exercitiilor e sa depui efort deci... tot aceeasi mancare de peste e laughing Aminteste-ti: calitate nu cantitatewinking

| Bdtd04 a răspuns:

Trebuie sa transpiri. Nu te abate de la mancarea pe care o mananci acum la dieta. Mananca la ore fixe. Si sfatul meu este ca atunci cand pleci la alergat sa iti pui cat mai multe haine pe tine. Asa te vei misca mai greu si vei depune mai mult efortwinking

| Munteanu_Alexandru_1992 a răspuns:

Al exact ce iti trebuie! Eu am slabit faraa sport 17 kg in 4 luni si de 3 luni ma mentin la aceeasi greutate! Contacteaza-ma:alexmunteanuhbl

| Munteanu_Alexandru_1992 a răspuns:

Am exact ceea ce iti trebuie! Eu am slabit 17 kg in 4 luni si de 3 luni ma mentin la aceeasi greutate! Contacteaza-ma id mess: alexmunteanuhbl