| EduardMaTaMaster a întrebat:

M-am lovit la cap intr-o seara la scunsa, mai exact am dat cu capul partea dreapta sus in zona tamplei de o poarta.Capul ma doare numai cand il ating, sau cand apas pe el si simt o durere cand ma aplec in tot capul.Ce credeti ca este? este grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Ai suferit un tramuatism cranian inchis. Probabil ca ai si un cucui. Daca nu ti-ai pierdut cunostinta atunci cand te-ai lovit, nu e grav. E normal sa te doara la atingere sau la miscarile care fac sa creasca presiunea in cap, de genul aplecarilor. Va trece in 2 saptamani. Dar daca ti-ai pierdut cunostinta cand te-ai lovit, sau daca apar si alte semne in afara durerii (de genul ameteli, vomitat, tulburari de mers), e necesar sa mergi la medic.

3 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

Ca sa vezi cat este de periculos sa joci ascunsea.e chestie de viata si de moarte.
lasa ca trece pana te insori happy

| Dragos_Munteanu_1992 a răspuns:

Stai linistit iti trece

| Andrew_7740 a răspuns:

Nu! Pai na normal ca momentan durerea persista ca nu trece asa de rapid, dar nu e nimic grav.