| ctodirica a întrebat:

M-am operat de apendicita in luna decembrie, si de un timp am inceput seara sa alerg si mi-a spus cineva ca inca nu am voie sa alerg, cu toate ca a trecut mai bine de jumatate de an. Dupa ce alerg ma inteapa putin in zona operatiei. Voi ce credeti pot sa alerg
fara a avea eventuale probleme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Karolina071919 a răspuns:

Eu cred ca poti sa alergi linistita, probabil senzatia de intepatura e si din cauza stresului, tu stai cu gandul ca ti-a zis cineva ca nu e bine sa alergi... Daca imi aduc aminte bine, cand m-am operat de apendicita nu am avut voie sa fac efort o luna maxim doua. Si atunci cand e furtuna inca simt ca ma jeneaza desi au trecut 7 ani. Eu zic ca nu ai nimic, depinde si cine ti-a spus sa nu alergi...Insa daca simti ca te deranjeaza mergi la doctorul care te-a operat sa te consulte. Ai grija de tine!:*

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp, cat medicul ti-a zis ca nu ai voie sa alergi, repecta sfatul medicului. Poate ca a fost o operatie mai accentuata mai dificila. Orice operatie, are intepaturi la schimbarea vremii.