| mariaaaab208 a întrebat:

Bună! M-am tuns scurt de vreo două săptămâni (nu pentru că doream, ci pentru că acea coafeză și-a bătut joc de părul meu) și nu-mi place deloc cum îmi stă. Îmi poate recomanda cineva o clinică dermatologică bună din București, la fel și un dermatolog? În trecut am mai mers la dermatolog din diferite motive, dar mereu tratamentele nu aveau rezultat. Știu că părul nu-mi va crește peste noapte după consultație, dar poate ar ajuta puțin în creșterea mai rapidă a părului. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Cumpara BIOTIN si iti va creste parul mult mai rapid. Nu e nevoie sa mergi la medic. Ce spune Violeta (fosta Jasmina) E TOTAL ERONAT, dar nu ma mira avand in vedere raspunsurile ei de pe acest site.
https://www.amazon.de/......le_o01_s00 ie=UTF8&psc=1

| mariaaaab208 explică (pentru CIaudiu):

Mulțumesc pentru răspuns!

5 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Din punctul meu de vedere
Părerea mea
Opinia mea
Este că majoritatea dermatologilor nu au scule nu au microscop să facă analize
Nu se implica
Nu au școală buna
Nu au pregătire
Nu își cunosc meseria de cat probabil teoretic
Iar cei ce sunt buni vor saci de bani
Hapsâni avari calici te jepcaresc
Din cauza asta ajung multi oameni să facă cancer de la care un neg sau o chestie banala că nenorociții îi trimit să facă analize peste analize la particular pe saci de bani
Și după ce vin cu o analiză îi pun sa mai plătească încă o dată o consultație care costa 900 lei

Am trecut și eu pe aici

Niste jepcarinsante jupoaie de șapte piei

Nu știu cum să te jecmănească mai des fara nici un rezultat
Doar că te fac abonament ar la a te duce la ei sa faci consultații după analize după consultații și alte analize și alte consultații la infinit

Eu cred că ei sunt vorbiți între ei sa nu se termine niciodată
Să nu ajungă niciodată la un rezultat final
Ci întreaga viață să te tina așa un abonat care le duce lor bani bani bani bani bani bani mereu numai bani și nu putini!

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa intelegi un lucru, ca parul NU poate creste "mai repede" fiindca nu exista asemenea solutii, tratamente sau miracole!

Parul creste HORMONAL in functie de hormonii tai din corp, in jur de 1cm pe luna iar in cazuri exceptionale maxim 1.5cm.
Rbdarea si iarasi rabdare, fiindca nu se pot face miracole cu cresterea parului!

| mi25 a răspuns:

Vise! Tu crezi ca parul este iarba, sa-i pui ingrasaminte si apa sa creasca mai repede? Doamneeeeee!

| saftaiiustin a răspuns:

Si mai bine fa-ti un buzz cut misto la un salon bun si termina cu prostiile ca indiferent de lungime parul poate sa arate bine