| bradutuI99 a întrebat:

In seara asta, in urma unui accident mi-am taiat jumatate din unghia de la degetul mijlociu de la mana stanga, cu tot cu carne, m-am dus la spital, mi-a cusut degetul care acum este la nivel cu cel aratator.
Mi s-a spus ca e posibil sa creasca la loc pentru ca sunt tanar(16 ani)
As vrea sa stiu daca imi va creste degetul la loc!
Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Acum nu vreau sa te fac sa fii pesimist, dar degetul tau nu va arata ca nou. Posibil o sa ai si ceva probleme cu unghia, cel putin pana se va suda la loc pielea. Dar poate cu timpul o sa creasca carnea si pielea frumos si nu va mai fi foarte vizibil micul defect.

2 răspunsuri:
| Dintrebare a răspuns:

Pai ti-ai taiat si osul? Sau doar carnea? Oasele nu mai cresc la loc

| bradutuI99 explică (pentru Dintrebare):

Foarte putin din os mi-a fost retezat.

| Dintrebare a răspuns (pentru bradutuI99):

Acum nu vreau sa te fac sa fii pesimist, dar degetul tau nu va arata ca nou. Posibil o sa ai si ceva probleme cu unghia, cel putin pana se va suda la loc pielea. Dar poate cu timpul o sa creasca carnea si pielea frumos si nu va mai fi foarte vizibil micul defect.