| Floareaalbastra1918 a întrebat:

Sunt însărcinată in a 7-a săptămînă, de alaltăieri am niște scurgeri maronii, ieri am fost la urgentă, unde mi-a pus o injecție de întărirea sarcinii și niste pastile, azi am fost la ecografie și mi-a zis ca fătul e in dezvoltare, însă sta inghiesuit in sacul amniotic, fiindcă este prea mic, am dureri ca de menstruație, mă doare in zona abdominala și la spate, mi-e frica sa nu fie vreun avort spontan. Sunt disperata, a mai pățit așa ceva cineva? O sa se reguleze sarcina? Medicul a zis ca doar mama natura o sa arate, ei nu pot face nimic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Medicul are dreptate, nimeni nu te poate ajuta acum, doar mama natura.
Ai rabdare si nu te mai stresa. Stai in pat linistita sa treaca pericolul si dupa aceea, efort minim pana vei naste.
Daca durerile cresc in intensitate, cheama salvarea sau mergi cu cineva la spitalul de urgenta (preferabil maternitatea).

| Floareaalbastra1918 explică (pentru Violleta2022):

Am chemat ambulantă acum seara, și pînă ce am ajuns la spital am pierdut sarcina, am avut avort spontan

| Violleta2022 a răspuns (pentru Floareaalbastra1918):

Ufff... imi pare sincer rau de pierderea sarcinii si de situatia in care esti. Incearca sa te linistesti si sa te refaci.
Mai poti avea alti copilasi. este doar o chestie de timp.
Fa-ti analize medicale peste vreo 3-4 luni, sa vezi daca este ceva in neregula cu tine.
Sanatate maxima!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai foarte mare grija, pentru ca daca nu esti distres, si te strezezi aiurea, copilu simte.
Nu te mai stresa. Dureri au toate femeile, mai mari mai mici.
Ai dracu medici la noi, iti dau pastile si injectii, pe banda rulanta.
In primul rand nu te mai stresa, ca e periculos pentru copil.
Menajeaza-te si tu, mai mult. Mananca cate putin din orice mancare, ca sa fii sigura ca bebe primeste ce-i mai bun.
Ai grija tho, cu mancarea care te baloneaza ca nu e indicaat sa mananci fasole, brocolli, varza de bruxelles, sau rosii, pateu etc.
Si menajeaza-te. poti sa faci miscare sa te plimbi.