| anonim_4396 a întrebat:

Bună
crying
Mă doare capul, simt că îmi cade creierul, sunt transpirată leoarcă.
Ce să fac? Am luat nurofen şi tot nu-mi trece crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ViVi99 a răspuns:

Efectul pastilelor nu este imediat. trebuie sa iei mai des, la ore fixe ca sa-si poata face efectul. Lasa calculatorul, televizorul sau orice altceva si dormi putin sau daca nu poti dormi stai linistita in pat. Fa-ti o frectie cu spirt/carmol pe spate si la cap (roag-o pe mama ta sa te ajute). Poti sa-ti pui si niste comprese.

7 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Quarelin-ul este cel mai bun analgezic, special pentru dureri de cap. Iti trece instantaneu.

Trust me!

| EvangelineLovin a răspuns:

Bea un ceai cald cu lamaie si dormi!

| FadetoBlack a răspuns:

Lasă pc-ul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mulţumesc de ajutor.

| 7Mary7 a răspuns:

Bea o cafea.

| Someoneeene a răspuns:

Eu iau algozonebig grin

| justmymind a răspuns:

Cea mai buna cale este sa iti faci o frectie, la picioare, cap, piept, asa procedeaza bunica si da rezultate crede-ma!winking GAZ + OTET= sanatate curata!