| jon22 a întrebat:

Ma doare capul si mai devreme am luat un nurofen dar nu mi-a trecut pot luat acum un agocalmin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Daca ai luat nurofen, nu mai trebuie sa mai iei alta pastila decat dupa ce trece 6 ore, dar trebuie sa bei inainte de culcare un ceai de tei cu o feliuta de lamaie, asta te va calma durerea si o sa poti dormi mai bine pana maine! Daca pana maine nu trece durerea de cap, va trebui sa mergi la medicul de familie pentru un consult si sa va prescrie o reteta cu medicamente!

| Eastwood a răspuns:

Salut, te sfatuiesc sa cumperi ibuprofen, este foarte bun pentru dureri! E ok si algocalin!

| SasNetRomania a răspuns:

Mai iesi pe afara, mai alearga lasa faceboul ca la 30 ani muriti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu abuza de pastile, fa pauza intre ele. Daca ai laut nurofen, ia algocalmin dupa 2, 3 ore. Dar nu abuza. Oricum roaga pe cineva sa-ti faca un masaj la gat si umeri ( daca nu e durere de cap cauzata de o raceala sau o boala si o raceala banala)

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut.
Nu, trebuie sa astepti 12 ore inainte de a lua alta pastila. Iti recomand sa bei un ceai si sa te culci mai devreme.

| Trickster a răspuns:

Nu! Sa bei un ceai, ia-ti temperatura, si stai i pat si incearca sa te culci! Si mie mi s-a intamplat Noaptea trecuta.

| Morelove a răspuns:

Nu mai lua alte pastile! Mama mea este asistent medical si o intreb de fiecare data cand ma doare capul ce sa iau. Daca ai luat pastila aia, bea un ceai si culcate. Daca si a doua zi te doare capul esti deocheat. Spune-i cuiva sa iti descante. Si multi dintre voi nu credeti in asta... fratele meu era sa moara ca la deocheat o tiganca pe strada si prietena lui mama a stat 2 ore la telefon sa ii descante.