| Elena_Iustyna_1995 a întrebat:

Ma doare de cam 1-2 luni urechea si duce inspre gat.Am luat pastile de durere si am avut si ceva picaturi de pus in ureche si nu a trecut.Noaptea nu pot sa dorm de durere, ma doare ingrozitor.Iar cand inghit ma ustura enorm gatul.Si ma doare efectiv capul foarte tare.Ce spuneti ca este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lola05 a răspuns:

Sună a otită netratată. Mergi la ORL pentru consult, recoltare de secreţie din ureche/ gât pentru punerea corectă a diagnsticului şi stabilirea tratamentului corect. Dacă iese o bacterie, cere musai efectuarea unei antibiograme pentru a primi antibioticul potrivit.
Nu mai amâna, te poţi căpăta cu alte complicaţii şi timpan perforat.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Infectie

| vampyremisa a răspuns:

Ia trimitere de la medicul de familie si mergi la ORL.