| lanaaaaa a întrebat:

Ma doare forate rau gatul cand inghit si nu pot vorbi deoarece ma ustura groaznic. Ce este recomandat sa iau pana ma duc la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MCRgurl a răspuns:

Miere de albine...iar daca ai greutati la inghitire, adica te doare in gat recomandat ar fi niste faringosept si ceaiuriwinking

8 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Uite aici mai multe sfaturi şi remedii naturale:
http://www.ultraviolet.ro/articol/remedii-naturale-pentru-durerea-in-gat

| angel74dm a răspuns:

Miere de albine...

| diamar a răspuns:

Poti lua niste pastile de gat(de exemplu Strepsils sau ceva similar)insa cel mai recomandat este sa te duci la medic!

| irina41099 a răspuns:

Eu recomand strepsils asta ia mama mea

| MyObsessionStaPeContulAstaOLuna a răspuns:

Dacă te zgârie un pic când înghiţi ai amigdalită cu puroi. Până te duci la medic îţi recomand un nurofen cu propolis, decasept sau strepsils mentol.Cel mai pun e strepsils mentol pentru calmare.

| georgia99 a răspuns:

Neo-angin,trachisept,trachisan,tantum verde(lemon),albastru de metil, etc, etc.mama este farmacista si mie asta imi dadea cand eram bolnava. Vezi pote ai amigdalite sau mai rau.ai grija!

| ady12smart a răspuns:

Ma doare rau in gat, si de 3 zile am luat antibiotie si degeaba, nu pot sa mananc, fiidca ma doare cand inghit ce sa fac mai mult de atat?

| dany97 a răspuns (pentru ady12smart):

Pai ar cam trebui sa te duci la medic.