| PaulRaduuu a întrebat:

Ma doare rau maseaua a 3 a din partea dreapta,partea de sus. De azi ma doare, cine imi poate sugera ce sa iau pentru a calma durerea. Am incercat cu algocalmin si nu a merssad
P.S.: Mi-e frica de denist si am 11 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HellGirl666 a răspuns:

Bună.
Încearcă să iei Ketonol sau Nurofen Forte.
Uite și niște remedii. http://dureremasea.blogspot.com/......cazul.html

| PaulRaduuu explică (pentru HellGirl666):

Mi-a reusit remediul 10

| HellGirl666 a răspuns (pentru PaulRaduuu):

Mă bucur happy.

| PaulRaduuu explică (pentru HellGirl666):

Iar mi-a aparut durereacrying

| HellGirl666 a răspuns (pentru PaulRaduuu):

Off. uite, pe mine când mă lua durerea de măsea de obicei dădeam cu apă rece până îmi amorțea laughing. Sau încearcă și pasta de dinți.

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Oricum vei ajunge la dentist pana la urma dar acum poti lua o pastila de saridon, ibalgin sau cere de la farmacie sa iti de a ceva pentru durerea de masele

| LolaLollita a răspuns:

Aulin happy

| TheAce a răspuns:

Esti obligat sa mergi la dentist intrucat poate fii vorba de o infectie. Ti se va prescrie probabil un Amoksiklav. Pana atunci nu ai ce sa faci (ai o varsta prea mica pentru a lua Ketonal). Fugi la dentist cat mai repede. Lucrurile se vor inrautati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand tador eu asta am luat cand am avut probleme si mergi la un dentist

| SlenderWomen a răspuns:

Mie mi-a crescut peste ea maseaua de''fier'' dar nu ma doare si am tot 11 ani

| HonneOnna a răspuns:

Stiam o faza sa pui gheata in zona "v" din palma, acolo la incheietura... Poate iti trece...Baftawinking

| PaulRaduuu explică:

Multumesc pentru raspunsurile voastre, o sa imi fac curaj si o sa ma duc la dentist

| tznkurgn a răspuns:

Mai, du-te la dentist nu-ti fie frica!
eu am 10 ani si am fost de vreo 3 ori la dentist!
sper ca te-am ajutat!
Funda?