| ubox7007 a întrebat:

ma doare un dinte (incisiv lateral superior stanga), nu este carie, dar ma doare cand il ating cu degetul sau altceva, este plombat dintele, in fine, am programare pe joia viitoare (25 luna asta) la dentist, dar va intreb asa pe voi, ce credeti (poate uni au avut aceiasi problema), este grav, raspundeti daca puteti da un raspuns in cunostinta de cauza. Ms mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Daca îmi arati o radiografie iti pot spune cat de grav e.
Poti sa te astepti la o infectie la vârful rădăcinii, la o carie dezvoltata pe sub plomba, la o carie pe o alta parte a dintelui fata de cea care a fost plombata sau poate e o durere care radiază de la un alt dinte...

| forevar11 a răspuns:

Poate fi doar o deteriorare a smaltului, ceea ce nu e asa grav. Daca bei apa calda/rece te doare?