| floricicata a întrebat:

.ma doare urechea dreapta si se lasa durerea la ceafa si in frunte si in tampla ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi otită, mergi la O.R.L. cu trimitere de la medicul de familie.
Respectă-ți sănătatea.
Pa, pa.

| CryChristiAN a răspuns:

Ai dureri cervicale.
Du-te la medicul de familie prentru o reteta ca nu este de glumit cu durerile cervicale.

| AdelinaTimis a răspuns:

Pentru durerile de ceafa poti consulta si http://www.tratament-dureri.ro/dureri/dureri-de-ceafa.php, iar pentru partea de tratament http://www.tratament-dureri.ro/......-ceafa.php

Oricum, daca nu te-ai dus la doctor, du-te! Numai daca esti vazuta de un specialist poti sa stii exact ce ai si ce tratament iti trebuie.

| floricicata explică:

Dar ce tratament as putea lua?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru floricicata):

Bună.
Consultul medical pune diagnosticul și implicit un tratament.
Eu nu încurajez automedicația.
Pa, pa.

| floricicata explică:

E periculoasa otita?

| Raniia a răspuns (pentru floricicata):

Otita trebuie confirmata de un medic specialist ORL care va examina urechea cu un aparat micut introdus in ureche-otoscop. Daca nu este tratata corect duce la complicatii severe dificil de tratat-hipoacuzie sau chiar surditate.