| anonim_4396 a întrebat:

Când îmi ating ochiul drept sau tâmpla dreaptă simt ca și cum mi-ar bate un vânt în urechea dreaptă, ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

Ai un mic dop de ceară. Când dormi şi transpiri între timpan şi acel dop se formează un strop de apă care îţi creează acest disconfort. Îţi recomand sa mergi la in ORL-ist. Nu te lua după leacuri băbesti şi nu te juca cu timpanul tău.

| anonim_4396 explică (pentru gogu220):

Dar aud foarte bine cu urechea respectivă și nu o simt înfundată