| passenger a întrebat:

Ma dor foarte tare plamanii! Imi este frica sa nu fac la noapte vreo complicatie, ceva sad Eu am mai avut probleme cu ei in copilarie (am avut astm, pneumonie). Am fost racita toata saptamana asta si ieri am iesit afara imbracat gros, nu mi-a fost deloc frig. Nu mai am simptomele racelii, pur si simplu ma dor plamanii. De ieri am tentative se sufocare si tuse seaca.
Oare este grav? Ce pot face? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai un control medical poate spune ce este grav sau nu!
Mergi cât mai repejor la medicul de familie, cel puțin.
Pa, pa.

| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Nu-ti fie frica in noaptea asta culca-te si maine du-te repede la medic!

| georginika a răspuns:

Discuta cu parintii despre ce ti se intampla. Trebuie sa consulti urgent un doctor.

| MioaraParalescu a răspuns:

Eu spun sa te duci fffffffffff.repede la un specialist pentru ca eu nu prea am ce sa iti spun sincer, pentru ca ti-as spunesad