| anonim_4396 a întrebat:

ma gandeam... eu nu suport cum arat dar nici nu fac nimic. toti au ambitie. eu de ce sa nu am? fratele meu a slabit atat de mult si eu? eu ma ingras ca normal trebuie sa bag in mine. bine si problemele pe care le am ma influenteaza dar... de azi gata. as vrea sa stiu daca se poate tine o cura de slabire doar cu lubenita. adica sa nu mai mananc nimic alceva decat lubenita.
va multumeschappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

Cum sa mananci doar pepene rosu? Mananca salata, piept de pui pe gratar, cartofi naturi cu smantana, supe, nu se poate sa ramai doar la lubenita!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cura cu lubenita (sau pepene rosu) nu se tine asa. Metoda ta este o prostie care va duce la cresterea in greutate si la imbolnavire. Cura de pepene impune ca o masa pe zi (de preferat pranzul) sa fie inlocuita cu 250-300 de grame de miez de pepene rosu. In rest, consumi legume, lactate, carne slaba.
Pepenele rosu contine mult zahar, daca mananci numai asta, organismul va intra in criza de lipide si va transforma fiecare firicel de zahar in grasime care se va depune.

| Flav a răspuns:

Chir nu pricep faza asta, cand aud fetele ca se plang ca nu pot slabi. Frate, ati alergat vreodata? V-ati impus sa va treziti in fiecare dimineata, sa alergati 30 de minute pe racoare sau va este prea lene? Daca nu depuneti minimul de efort pe care il puteti face, de ce naiba cereti ajutor si sfaturi? Te pune cineva sa bagi in tine? Te obliga cumva careva si-ti tine furculita la gura? Deci sa mor de inteleg! Ok, ai pofta de mancare mereu, e totul ok, dar atunci nu va mai plangeti de mila! Fuckin' life, daca eram gras, cred ca slabeam imediat daca ma simteam naspa'n pielea mea. Atatea mijloace in ziua de azi, incat nici nu stii ce sa mai alegi. Dar shaorma luar-ar naiba, tot shaorma ramane.

| Flav a răspuns:

Mi-au dat complexatele stupid. Mno.crying

| Riot a răspuns:

Nu trebuie sa fii complexata din acest motiv, orice persoana oricat de urata sau grasa ar fi isi gaseste o jumatate pe masura, intr-adevar femeile grase arata groaznic, sunt lipsite de sexapil, mie imi provoaca un discomfort cand le privesc dar exista si barbati care se multumesc cu orice chiar daca nu arata pe deplin ca o femeie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bun, mananci pepene rosu dar pentru cat timp, iti dai seama ca nu poti continua cu el pentru o perioada indelungata de timp.Mananca cum a zis Ourano si fa cateva exerciti fizice, astea o sa te ajute.

| Maratara a răspuns:

Renunta la dulciuri si bea apa fiarta {fierbinte]