| paramet a întrebat:

Buna ma intereseaza crestere in inaltime dupa 20 de ani, am 1.71 si 85 KG fac sala de 4 ani nu ma gandeam pana acuma la inaltime big grin stie cienva metode pastile steroizi care dau rezultate in cresterea inaltimei mersi mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Mai cresti pana la maxim 23-25 de ani. nu te ajuta nici o pastila si cu siguranta steroizii nu sunt pentru asta.
pe vremea cand armata era obligatorie militarii care terminasera facultatea pe la 22-23 de ani mai cresteau inca cativa cm insa nu foarte mult.
ideal ar fi sa mergi sa joci basket sau volei dar neaparat sa ai un antrenor si sa joci intr-o echipa. trebuie sa faci eforturi considerabile si singur este greu.
nu spun ca nu poti, insa va trebui sa sari in sus cate doua ore pe zi intr-un antrenament de cel putin 3-4 ori pe saptamana, sa stai atarnat in maini si de picioare, sa alergi sprinturi nu jogging, eventual mix intre ele dar nu jogging si atat.
varianta cea mai buna este sa ai un antrenor sa scoata untul din tine.
de pastile uita. totusi vorbeste cu medicul de familie, exista niste tratamente insa trebuie facute sub supravegere medicala. revin, fara sport nu faci nimic. poti sa iei ce vrei tu ca e pe degeaba.

4 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Daca te uiti in acest clip dupa min 2.40 vei vedea o varianta sa te agati cu picioarele de o bara, eventual sa tii doua gantere in maini. sau invers sa ai greutati legate de picioare si sa stai atarnat in maini. trebuie sa faci mult antrenament si sarituri.

| Xpressurself a răspuns:

Daca incepi ai sanse, daca te mai intrebi vreo doi ani nu stiu. ia in calcul varianta cu sportul in echipa si o discutie cu medicul de familie si vezi ce-ti spune.