| Rebecca123 a întrebat:

Ma jucam azi cu pisica si din greseala m-a zgariat pe o alunita credeti ca voi pati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Urmărește acea aluniță câteva zile, dacă apare vreo modificare, mergi până la medicul de familie, în rest o lași în pace, nu o mai agresezi!
Pa, pa.

| mihai69 a răspuns:

Așa a pățit și tipa aia din filmul „Catwoman"...

| TOOL a răspuns:

Pai daca alunita mai este intreaga nu o sa patesti nimic, daca nu o mai ai pe mana probabil ca o sa ai cateva fire albe in cap peste cateva saptamani.

| 2P a răspuns:

S-ar putea sa faci cancer.

| Rebecca123 explică (pentru 2P):

Daca intr-adevar chiar cred sfatul unuia care are numele "zoofil" laughing Calmeaza-te oricum m-am mai si documentat si nu voi pati nimic de la o mica zgarietura.

| 2P a răspuns:

Zoofil e numele de familie da pe mine nu ma cheama asa happy

| Jam3sBOnd1995 a răspuns:

Nu cred ca ai sa patesti nimic, si mie mi s-a intamplat si nu am nimic.

| terano31 a răspuns:

Cel mai bun sfat care ti-l pot da este sa mergi la un doctor deoarece poti avea urmari grave daca nu gresesc poti face cancer de la asa ceva si mai bine e sa mergi la un doctor specialist sa eviti orice complicatie

| Bostan_Antonie_1990 a răspuns:

Nu cred ca o sa patesti ceva?