| anonim_4396 a întrebat:

ma numes andreea si am 14 ani si de 2 zile a inceput sa ma doara urechea si s-a infundat acum numai ma doare dar inca este infundata m-am gandit sa ma duc la orelist dar m-am dus prima data la doctorita sa imi deie o trimitere pentru orelist si mi-a spus ca nu sunt de orelist si sa ma duc la stomatologie, Eu acum nu stiu ce sa fac sa ma duc fara trimitere la orelist sau sa ma duc la stomatologie sau daca ma puteti ajuta sa stiu ce sa fac sa se desfunde ureche.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Daca s-a uitat doctorita si in gura ta probabil a observat un focar de infectie, o masea cariata care ar putea transmite secretie purulenta la ureche. Du-te la stomatolog si va fi bine.

| anka a răspuns:

Cel mai bine se vede focarul infectiei daca faci o radiografie.

| dannys a răspuns:

Trebuie sa mergi la ORL. O prietena de-a mea la orl a fost si-a desfundat urechea.Nu-mi dau seama de ce te-a trimis la stomatolog.Mergi fara trimitere.Sau treci prima data la stomatologie sa vezi ce iti spune stomatologul, dar eu nu vad nici o legatura.

| Just kidding a răspuns:

Du-te la orelist cel mai bine. El de ocupa cu asa ceva. Eu am facut otita si nu mai auzeam cu urechea dreapta, am mers la orelist si mi-a dat niste picaturi si mi-a trecut!