| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare foarte importana pentru voi si sper sa ma puteti ajuta! Ieri am fost in excursie si cand eram pe drum spre scoala mie mi s-au infundat urechile si eu tot apasam nu stiu cum sa va explic apasam pe ureche cu degetul ca sa se desfunde...asa si tot asa s-a intamplat pana am ajuns la scoala.Am plecat de acolo si a inceput sa mi se infunde urechea dreapta si sa ma doara DE NU MAI POT! TOATA NOAPTEA nu am putut dormi ma durea de nu mai puteam, si acum de dimineata ma doare rau de tot! Astept sfaturi. funda si voturi! crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Du-te neaparat la medic. Este bine sa faci un tratament adecvat. Sanatate!

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ai incercat sa egalizezi presiunea intre uechea medie si canalul auditiv extern? Te tii cu mana de nas, strans, si sufli pe el, asta forteaza aerul sa circule pe trompa lui Eustache inspre urechea medie. Cand apesi pe urechi nu ajuta, pentru ca asta nu face sa se egalizeze presiunile.

| EmaS a răspuns:

Din cauza altitudinii.http://www.taifasuri.ro/......eche.html\

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Eram in autocar big grin

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

La mine este altceva crede-ma... nu a ca si cand iesi din avion!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu pot auzii deloc cu ea, doar cu stanga crying(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( crying(((((((((((((((((((

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si se mai aud niste zcomote in ureche pacanituri nu stiu de ce

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu va pot vedea raspunsurile sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum adica sa nu am dop? DjZen.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Multumesc! Mama mea a zis ca se duce singura ca daca e medicul sa i spun de niste pastile, solutii sa nu mai am. si pentru ca eu nu pot iesii din casa ma doare de nu mai pot.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ai tras curent. Oricum, trebuie sa mergi la ORL.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

E o problema da ca dorm pe dreapta? ca sa nu prezes urechea dreapta.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga mea, nu o sa ii dea tratament fara sa te consulte.Trebuie sa mergi si tu si daca nu vrea sa te vada fara bilet de trimitere si programare mergeti la serviciul de urgenta.Iti pui o caciulita in cap, iei un analgezic si mergi si tu.Sanatate.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-te neaparat la medic. Este bine sa faci un tratament adecvat. Sanatate!

| DjZen a răspuns:

Vezi sa nu ai dop sau sa nu ai otita. Multa sanatate

| Alex150599 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie la fel...De la un zgomot mai tare ti se pot intampla multe...Consulta un medic cu specialitate ORL ca s-ar putea sa ai dop sau ceva la timpanwinking Daca ti se mai intampla tine gura deschisa si clatina din capwinking