| bonyta53 a întrebat:

Buna ma numesc ana maria acum vreo 5 luni mi-am rupt mana si sunt operata ...acum ca a venit caldura operatie mi se vede si imi e rusine ce pot sa fac sa nu se mai vada?! va rog spuneti-mi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TabooR a răspuns:

Doamne imi pare rau pentru tine eu sunt in aceeasi situatie doar ca la picior si este foarte mare dar nu-mi ieste rusine rusine imi era daca nu aveam piciorul si tu daca nu ti se fi salvat mana si trebuia s-o amputezi ce faceai mai bine bucurate asa cum esti si nu te gandi la rusine pentru ca ceilanti nu site prin ce ai trecut!

4 răspunsuri:
| Roxss a răspuns:

In primul rand ar trebui sa te bucuri ca te-ai insanatosit.
Iar in al doilea rand nu-i o rusine sa ai semnul ala de la operatie!
Nu esti prima.Peste timp v-a trece si nu se va vedea mai deloc.
Nu-ti face griji, nu are de ce sa-ti fie rusine.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am hemi pareza dreapta si mie ca si tie imi era rusine fiindca copii isi bateau joc de mine si te sfatuiesc sa nu-ti fie rusine. pup.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti ca sunt oameni care isi fac cicatrici intentionat, ca si tatuajele, doar pentru a arata pielea mai interesant? in plus fiecare urma de pe corpul tau are o poveste. daca observa cineva, incepe sa razi si sa glumesti. daca tie nu iti e rusine cu corpul tau nimanui altcuiva nu-i pasa. si eu am operatii si chiar nu ma deranjeaza urmele. in caz ca trebuie sa te imbraci elegant nu se mai asorteaza. dar poti sa te dai cu fond de ten (in caz ca pielea e mai rosie sau mai alba pe urma de la operatie). pentru a o acoperi cu produse cosmetice trebuie sa fie complet vindecata operatia. eu zic sa te bucuri ca ai scapat si sa ai grija de tine, in formula in care esti acum, cu tot cu cicatrice. :p