| IoNeLaLoVe a întrebat:

ma numesc ionela am 13 ani si am 1 m 58 si 50 de kg credeti ca sunt prea grasa? poate ma puteti ajuta cu niste sfaturi de slabit msss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Nu esti grasa, dimpotriva, ai o greutate ok. In plus, esti in perioada de pubertate, in care corpul tau se dezvolta si apar modificari fizice. Daca ai grija de corpul tau acum, avand o alimentatie echilibrata si o activitate fizica sustinuta, organismul tau se va dezvolta armonios in continuare. Ca un plus, iti recomand dieta cu mere: http://www.divahair.ro/diete_si_slabire/dieta_mere_diete_mere. Spor in toate sa ai!

5 răspunsuri:
| aaaa12345 a răspuns:

Pai hai sa calculam, normal se calculeaza inaltimea minus 10 :
1. 58-
------

IN concluzie trebuie sa fie minus 2 sau plus doua; nu zi ca nu stiu deoarece am o vecin acare stie tot de medicina si practica si ma uit la doctor D.

Eu am 10 ani si 35kg inaltime 1. 44:
Calculez:
1. 44-
-----

Eu am 36 deci esti foarte bine cu inaltimea, greutatea si varsta.

funda?

| ONU_2429 a răspuns:

Nu esti gras

dar incearca sa te mentii la greutatea asta

| Duudy a răspuns:

Incearca sa ramai asa cum esti`!happy
Nu esti deloc grasa big grin

| IoNeLaLoVe explică:

Ms mult ghelena

| IoNeLaLoVe explică:

Ms pentru sfaturi