| oana2002 a întrebat:

Buna, ma numesc oana si am 10 ani, alaltaieri am fost la dentist si mi-am scos o masea de lapte. Dupa cateva ore mi s-a umflat obrazul.E normal sa se umfle? Din ce cauza? Va rog dati-mi un raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ParadiseCaroline a răspuns:

Cu creme?! Nu vorbi in necunostiinta de cauza. Daca nu ti se retrage in 2-4 zile du-te la medicul de familie si vezi daca infectia necesita "operatie" pentru scoaterea ei.Sa nu iei medicamente dupa ureche, pentru ca nu e de joacasad

7 răspunsuri:
| Ideea a răspuns:

Pai, nu e normal sa se umfle, date cu ceva creme, tine niste gheata la obraz.

| NonEinstein a răspuns:

Nu prea e normal, niste antibiotice ar fi bune, da amoxicilina e buna.

| oana2002 explică:

Mia recomandat cineva sa iau amoxicilina e bine?

| oana2002 explică:

Dhnx ai adresa de mess?

| oana2002 explică:

Drkyle ai id de mess?

| oana2002 explică:

Ai id?

| FLORYandDEEA a răspuns:

Deoarece este primul raspuns ne dai funda? >>3>>3 smugsmug