| dayandnightdreamer a întrebat:

Buna!
Ma poate ajuta cineva cu un răspuns, rog?
Am senzația unui început de infecție urinară. Acum câteva zile aveam mâncărimi dar am făcut greșeala de a nu lua in considerare și azi când am mers la baie am avut o ușoară usturime. Ce medicament as putea sa iau ca sa previn creșterea infecției?
Mulțumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia o proba de urina si du-o la un laborator de analzie emdicale sa se vada ce infectie ai, fiindca nimeni nu stie cu ce esti infectata si ce antibiotic ia nevoie, dar se poate afla numai in urma unui test de urina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întreabă la farmacie.