| Muffins99 a întrebat:

Buna,ma puteti ajuta cu un sfat? Pe mama mea o doare la coasta dreapta in momentul in care respira si pe zi ce trece o doare si mai rau, este ceva grav sau doare o intindere de muschi (asa cum am citit pe Internet?)Are nevoie de pastile sau este o durere temporala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cred ca este vorba de o nevralgie intercostala.
http://www.sfatulmedicului.ro/Neuropatii/nevralgia-intercostala_10722

caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Cel mai indicat ar fi sa mearga la medicul de familie pentru un control, apoi, daca este cazul, pentru o radiografie!
Sa nu ia pastile fara o recomandare!
O zi bunahappy

| darrio2007 a răspuns:

Temporara nu temporala.Coaste sunt mai multe. Unde o doare? Mai sus sau mai jos? Poate fi o nevralgie.Un control la medic ar fi cel mai indicat.