| anonim_4396 a întrebat:

am o problema, daca ma puteti ajutahappy in urma cu 1 saptamana am iesit afara transpirat si m-a luat curentul. nu am simtit nimic pe moment, dar dimineata m-a trezit cu o durere puternica de spate si cap. in 2 zile mi-a trecut cu pastile, frectii etc. Dar de vreo 3 zile am o durere in capul pieptului si partea dreapta a stomacului, sub coasta mai precis, am incercat pastile de tot felul, dar nimic. Ma tem sa nu fie apendicita. cand apas cu mana in capul pieptului ma doare foarte tare... sper sa nu fie apendicita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaraJ a răspuns:

Nu nu, apendicita este localizata la cam 10 cm spre dreapta in zona buricului si prezinta alte simptome. poti cauta pe net, sunt destul articole cu privire la aceasta afectiune. oricum, pare destul de ingrijorator asa ca trebuie sa te duci la medic. multa sanatate

| Georgeeee a răspuns (pentru SaraJ):

Multumesc, am fost la doctor si am un inceput de gastrita

| SaraJ a răspuns (pentru Georgeeee):

Insanatosire grabnica!

| Georgeeee a răspuns (pentru SaraJ):

Multumesc. cat timp ar trebuie sa iau tratament? eu trebuie sa plec in Viena si vreau sa stiu cat timp trebuie sa iau acest tratament. dicarbocalm, metoclopramid si omez. cei de la spital nu mi-au spus cat timp.

5 răspunsuri:
| alysha a răspuns:

Durerea provenita de la apendicita nu e usor de suportat.O prietena a mea a lesinat de cateva ori inainte s-o ia salvarea. Asa ca stai linistit, daca nu te urci inca pe pereti de durere, n-are nimic.

| aelina a răspuns:

Daca in partea dreapta poate fi si ficatul daca in stinga splina