| anonim_4396 a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine cu vreun sfat? Am luat 2 kg in plus in vacanta si m-am hotarat sa scapt de ele, am 56kg si 1, 68. Eu mereu am avut grija cat mananc ca sa nu ma ingras, dar s-a intamplat.Am inceput de vreo 3 saptamani:alergat cam 3-4 zile pe saptamana 30-35 mmin, f putina paine alba, salate, iaurt dimineata si seara am inceput pilates, cam 20 min, vreo 4 zile pe saptamana si de cateva zile, acel program de 8 minute pentru un abdomen plat.Ma ingrijoareaza si intristeaza ca m-am cantarit si nu am slabit .Nu inteleg de ce, pentru ca nu mai mananc asa mult.Mentionez ca nu ma pot duce la un nutritionist pentru ca sunt de la tara si nici vorba de asa ceva aicisadsadMama mi-a zis ca s-ar putea sa nu mai slabesc si eu nu vreau acest lucru.nu sunt grasa, dar ma simteam mult mai bine la cele 54 kg de dinainte. Oare procedez gresit? Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Consuma carne de pui(curcan)fara piele, fiarta sau gratar, peste la fel fiert sau gratar, pastari fierte cu usturoi, conopida, broccoli, vinete ( fara maioneza), multe salate, lactate degresate, cereale integrale, multe fructe, paine putina, ceai verde antiadipos sau ceai antiadipos cu ginseng... 2 l de apa zilnic, multa miscare, sigur vei reusi, eu am dat jos 8 kg.

| psiholoaga a răspuns:

Cati ani ai? E posibil ca organismul tau sa se schimbe si sa ai, pur si simplu, cu cateva kilograme in plus. Alt motiv pentru care in 3 saptamani de sport intens si mancat dietetic sa nu fi dat jos 2 kg...

| just4fun_8801 a răspuns:

Puisor in primul rand exercitiile pilates sunt... deci poti renunta la ele.In al II-lea rand painea alba poate fi ea si putina nu are ce cauta intr-o dieta care are ca obiectiv slabirea, iaurtul e ok dar acum depinde ce iaurt bei (cel degresat e cel mai bun chiar daca gustul e...). Cu alergatul e bine, dar seara dupa ora 19 nu mai manca nimic, iar daca te cauta foame incearca sa scapi de ea cu apa.

| bonny a răspuns:

Nu e bine sa nu mananci, ci mai bine alergi incontinuu... daca alergi doar 3 zile nu o sa vezi niciun rezultat...mai incearca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 17 ani si nu ma simt deloc bine. E posibil ca facand sport si nemaimancand dulciuri si paine, sa nu fi dat kg astea jos? Nu le voi mai putea da jos?cryingcryingcrying