| QluQ a întrebat:

Buna!sad
Ma simt oribil, poate multi credeti ca e o prostie, dar si eu ca si multe alte adolsecente sunt foarte suoarata din cauza sanilor care nu mi-au mai crescut de cand aveam 10 ani si acum am 14 chiar deloc,nu ma dor absolut de loc,nimic nu s-a schimbat, am fost la doctor si mi-a zis ca n'am nimic, daca esti slaba cum ai vrea sa'i ai? ai ciclu de 1 an corpul tau e inca in formare cand am auzit asta imi venea sa sparg tot! am ajuns sa am cei mai mici sani din clasa, pana si cele mai slabe ca mine ii au mult mai mari...simt ca nu mai rezist...crying( inteleg ca mama ii are mici dar pana si una de a4a sa ii aiba mai mari ca mine?/? si sa fie si mai slaba,eu nu ma consider deloc slaba,sunt fete cu sanii mult mai mari,mai mici ca mine,care nu au ciclu si sunt foarte slabe,aproape ca nici nu au fund in pantaloni,nu am bagat de seama pana anul trecut cand am vazut ca nu mai cresteau deloccrying mi-a zis ca as putea sa iau tot felul de pastile,sa am sani pe o parte si sa ma imbolnavesc pe cealalta parte,m-am dezvoltat foarte mult de cand am ciclu,numai ca sani nu am deloc, cand ma dezbrac imi vine sa sparg oglinda, mai nou intr'a7a numai despre sani,ciclu se vorbea,foarte multe din clasa s-au dezvoltat,ma simt groaznic, plang aproape zilnic din caza asta, de sutiene cu push`up m-am plictisit! ce sa fac? doamna dr imi spounea ca poate e ca sunt si de la tara si ma dezvolt mai greu.dar nici macar nu mi-a vazut saniicrying offf.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Unicucebeea a răspuns:

S mie de la 10 ani pana la 13 nu imi crescusera deloc dar de la 13 ani au crescut dintr-o data, fi sigura ca asa va fi si la tine.Ptobabil peste o luna dintr-o data isi vor da si ei drumulul :*

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu trebuie sa fii stresata din cauza sanilor, esti inca mica, este inca timp sa iti creasca.Ei cresc pana la vreo 20 de ani, iar la unele fete se dezvolta dupa ce isi incep viata sexuala. Asta nu inseamna ca trebuie sa te grabesti sa iti incepi viata sexuala. Bucura-te de varsta pe care o ai, in niciun caz la 14 ani nu vei avea aceeasi sani pe care o sa ii ai la 20, plus de asta cu cat se dezvolata mai tarziu cu atat se si lasa mai tarziu. Iar apoi, baietii nu se uita numai la sani, in cazul in care te gandesti ca nu o sa te placa baietii pentru ca ai sanii mici. Am prietene cu sanii mai mici decat mine si au avut mai multe relatii decat am avut eu. Nu are absolut nicio importanta ce marime au sanii. Eadevarat baietii se uita dupa tipele cu sanii mari sau cu posteriorul mai mare, insa nu inseamna ca isi doresc o relatie cu acele fete. Esti inca mica, asteapta sa mai cresti si o sa vezi. Eu la varsta ta, inca ma jucam cu papusile si nu regret, pentru ca nu te vei mai intoarce la varsta asta si chiar nu ai niciun motiv pentru care sa fii stresata din cauza asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie să te învinovăţeşti, sânii tăi sunt aşa cum sunt.
Nu trebuie să faci ''paradă'' cu ei.
Fi naturală, sânii nu sunt punctul tău forte, te asigur.
Ei îţi vor creşte între timp!
Sunt sigură că ai multe alte atuuri, pune-le pe acelea în evidenţă!
Baftă!

| PlasticMoon a răspuns:

Stai linistita soro..si prietena mea ii are mici si are 15 ani si e mult mai dezvoltata ca mine si nu dispera si ea ii are cei mai mici din clasa.Aratati alte atuuri ale corpului.O sa ti creasca nu sanii sunt cei mai importanti. Daca vrei poti sa ti iei un sutien cu putin burete na nu e nici o rusine.Stiu ca asta e cel mai mare complex al fetelor dar avem si alte calitati.Deci nu dispera!

| Numai98356 a răspuns:

Ai rabdare. o sa iti creascaa

| EleNa_7853 a răspuns:

Nici eu nu am sani si ce pfff

| lore01 a răspuns:

Nu fii ingrijorata! Fiecare suntem diferiti si poate tu nu ai norocul sa ai sanii mari...sincer mie miar place sa ii am mai mici.laughing)laughing) Stai linistita daca nu iti vor creste atunci cand vei avea 18 anii iti vei pune silicoane ..care e problema? totul are o rezolvare mai repede sau mai tarziu! Traieste-ti viata, si da-i incolo de sanii!:*:* Te pup!