| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa știu motivul pentru care nu imi cresc sânii. Sunt fată, fac 16 ani, 1, 65 înălțime 48 kg și am ciclu de 3 ani însă sânii mei nu s-au dezvoltat absolut DELOC. Rudele, mama bunica, toate au sâni foarte mari.
Toate prietenele mele au sâni încă de la 12-13 ani iar eu nu am.
Nu sunt foarte slabă și am văzut fete extrem de slabe care au niște sâni imensi. Eu de ce nu am?
Dau funda.
Și credeti că doctorii imi vor da ceva medicamente să mă dezvolt? Daca știți ceva ce ajută vă rog spuneți-mi.
Multumesc.

19 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand m-am insurat cu sotia mea se plangea de acelasi lucru. Astazi ( la varsta senectutii) se bucura pentru ca daca avea sanii mari de cand era tanara acum ii atarnau pe la genunchi ca la altele. Bucura-te ca te-a lasat Dumnezeu (sau natura. Cum vrei) asa. Se va gasi un barbat care sa te iubeasca asa cum esti. Mie, de exemplu, nu mi-au placut fetel cu sanii mari. De asta am si luat-o.

| mihai69 a răspuns:

O să ai și tu sânii tăi, ai ceva răbdare.
Probabil vor fi cam mici, dar vor fi ai tăi și te vor face extrem de atractivă pentru un număr suficient de mare de băieți.
Și dacă tot nu o să fii mulțumită, după 21 de ani (cel mai devreme!) te poți interesa de o operație estetică. Nu recomand, dar dacă nu vei reuși nicicum să te accepți așa cum e programat ADN-ul tău... e o soluție.

| Andreeush a răspuns:

Fiecare fată e diferită, se dezvoltă diferit.
Medicamente pentru a avea un bust mai generos nu există.
Singura optiune reală sunt implanturile cu silicon.
Oricum ești mică și nu ai nevoie de așa ceva.
Așteaptă să te mai dezvolți.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai la ce iti trebuie la 16 ani?
Ce sa faci cu ele?
Mai mult te incurca ca te si cocosezi daca ai titai sanii.
Simona halep a facut operatie de reductie de sani, ca erau prea mari si o cocosau la tenis cand alerga.
O sa se dezvolte ei.
Ai timp.
Din partea mea, e un atu.
Alea cu tatele mari, dupa 25 ani asa, adios. or sa li se lase tatele si pa.
Daca mai fac si un copil, adios. laughing))
Tu in schimb vei avea avantaj.

| Eiwhwbsbd a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu le vreau neapărat mari, să fie ceva acolo cupa A sau B ar fi perfect. Vreau sa ma simt bine in corpul meu și să mă accept, atât

| Plato a răspuns (pentru Eiwhwbsbd):

"Vreau sa ma simt bine in corpul meu si sa ma accept" - pai accepta-te.
Tocmai aia e ideea cu acceptarea, ca nu esti exact cum ai vrea DAR te accepti. Ca daca am fi perfecti normal ca ne-ar placea si nu ar mai exista expresia "accepta-te".

Ma bucur ca la 16 ani ai nevoie de sâni ca sa te simti bine, cate carti ai citit, ce cultura ai, ce nota iei in examene alea nu te intereseaza pentru a te simți bine, nu?
Țâțe îți trebuie la 16 ani, nu școală.

Cu cât ai citit până acum te accepti?

| Eiwhwbsbd a răspuns (pentru Plato):

Ce e rău în a-mi dori să arăt asemenea fetelor de vârsta mea?

| Plato a răspuns (pentru Eiwhwbsbd):

E foarte rau. In primul rand, nu trebuie sa te compari cu nimeni.
In al doilea rand, de ce vrei sa evoluezi doar dpdv fizic?
Sa-ti cresti cultura nu vrei, doar sânii. Aia da-o naibii, ca doar nu mintea iti aduce succesul, ci sânii, asa-i? Dupa aia ne întrebăm de ce ne ducem la naiba cu totul. De aia ca vin generatii de genul asta.

Esti superficiala si ignoranta.

| Eiwhwbsbd a răspuns (pentru Plato):

Exagerezi foarte tare
De la un complex fizic, uite unde ai adus discuția...

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Da tu daca ai avea o puta mica, ( cred ca asa si este), nu ai fi complexat?

| Mogiojojo a răspuns:

Lasa-i pe toti astia care spun ca nu iti trebuie sani sau ca o sa creasca ei. Nu o sa creasca. Cand aveam 13 ani asa ma gandeam si eu ca o sa mai creasca, dupa care am ajuns la 18 ani si nimic. Destul de recent am descoperit progesteronul. Recomand crema, nu pastile. Iti dau si un link daca vrei.

| Eiwhwbsbd a răspuns (pentru Mogiojojo):

Da te rog

| Mogiojojo a răspuns (pentru Eiwhwbsbd):

Spune-mi cam cat ai fi dispusa sa platesti. Crema pe care mi-am cumparat-o eu era 30 de dolari. (2 cutiute). Pot sa iti recomand si ceva mai ieftin daca vrei. Vreau sa iti spun ca progesteronul functioneaza la toata lumea, nu doar la fetele care sunt inca la pubertate (eu am 19 de exemplu).

| Eiwhwbsbd a răspuns (pentru Mogiojojo):

Sunt dispusă să dau destul de mult, am strâns bani. Îmi poți spune de la ce firmă? Si de unde ai comandat

| Eiwhwbsbd a răspuns (pentru Mogiojojo):

Sunt dispusă să dau destul de mult, am strâns bani. Îmi poți spune de la ce firmă? Si de unde ai comandat
Multumesc mult

| Mogiojojo a răspuns (pentru Eiwhwbsbd):

Uite. ce am folosit eu era crema cu 10% progesteron dar tie ti-as recomanda cea cu 20% progesteron (adica iti dai si tu seama ca o cantitate mai mare de progesteron isi face efectul mai repede). Poti sa ma tii la curent cu ce o sa-ti cumperi, vreau sa vad cum evolueaza lucrurile. Daca vrei vorbim pe whats'app ca aici e mai complicat.

https://www.onasnatural.uk/......m-2-oz-jar

| Mogiojojo a răspuns (pentru Eiwhwbsbd):

Depinde ce iti permiti.

| Kevinn2000 a răspuns:

Bună.
Vreau să încep prin a-ți spune că nu sunt sigur 100% dacă informațiile pe care ți le voi oferi sunt adevărate.

Bun, deci, eu cred că tocmai dorința ta prea mare de a avea sâni îți încetinește creșterea lor, dar după cum am mai zis, nu sunt sigur. Poate te gândești prea mult la asta, încearcă să nu mai dai așa multă importanță, oricum nu e ceva foarte important, eu te înțeleg oricum.
Și încă ceva, care probabil te-ar putea ajuta. Dar tot așa, nici aici nu sunt sigur, am studiat așa ceva în amănunt, doar din auzite îți spun.
Deci, am auzit că are legătură mare cu alimentația, dar nu știu exact alimentele care te ajută " enorm de mult din câte am înțeles " să îți crească sânii.
Dacă am înțeles bine și nu am uitat, trebuie să mănânci multe lactate, dar nu exagerat. Dacă ai exagera cu asta, ți-ai pune sănătatea în pericol.
Nu știu sigur dacă trebuie să mănânci multe lactate, te poți interesa tu, dacă vrei.
Sper că ți-am fost de folos.

Plato, ești cam exigent, cred, ori mi se pare? happy

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

În ziua de azi toate credeți ca sunteți frumoase doar daca aveți sâni, fund si multe altele! Mulțumește-te cu ce ai, esti frumoasa asa cum esti, nu te mai uita la alte fete. Parerea mea!