Întrebare recomandată | AndreeaShrott a întrebat:

Maine ma duc la un control oftalmologic. Daca voi fi nevoita(sper sa nu) sa port ochelari sau lentile de contact. ce sa aleg? ochelari sau lentile? Care este mai scump si care este mai bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ti-as recomanda sa alegi ochelarii si nu sunt asa scumpi ca lentilele

| mara11654 a răspuns:

Ochelari.happy...Sunt mult mai usor de intretinut, la lentile trebuie sa fi foarte atent cand le scoti si le pui seara.
Iar unele persoane sunt mai atragatoare cu ochelari:d.

| Șhoghetăn a răspuns:

Mai scump sunt lentilele si normal dar mai buni sunt ochelari acum vezi ce zice doctorul. ii zici daca poti sa porti si lentile de contact.kiss

| Corina29 a răspuns:

Pai,ochelarii ti-i cumperi o singura data. Lentilele trebuie sa le schimbi de pe o zi pe alta.Deci iti recomand ochelarii.
Si eu port ochelari.Te arata o persoana serioasa si inteligentalaughing.
Fundita?

| ChristianaAa a răspuns:

Depinde ce boala ai. poate nu sunt lentile de contact, dar daca sunt, depinde. Probeaza mai intai rame sa vezi daca iti place cum iti sta si daca nu, i-ati lentile happy. Din cate imi amintesc, lentilele sunt mai scumpe ca ochelarii. Dar e mult mai greu cu lentile... Tebuie sa fii foarte responsabil/a cu ele. sunt multe reguli stricte care gtrebuie urmate. Eu zic sa te documentezi bine inainte sa iti pui si sa intrebi doctorul.

| GaaraOfTheSand a răspuns:

Desigur ochelari

| angelfrends a răspuns:

Eu spun sa iti ei ochelari sunt mai siguri.