| anonim_4396 a întrebat:

Mama mea a avut acum 10-11 ani hepatita C. Acum cateva luni a inceput sa aibă stări de greață si sa vomite orice, iar de cateva săptămâni slăbește încontinuu. Zilele trecute si-a facut viremia si a iesit nedetectabil, adica virusul nu s-a reactivat. Ea are acum 60 kg si inainte avea 69-70. Ma îngrijorează foarte mult starea ei. A fost la o doctora pentru ficat si pur si simplu i-a spus ca nu mai are nimic de facut, decat sa tina un regim.
Ce are? Ce trebuie sa facem?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ChristianKalman a răspuns:

Bună! Să consulte și alți medici. Cum adică nu mai are nimic de făcut? Să facă analize și examene medicale mai amănunțite. Sănătate!

| AleexisViol3t a răspuns (pentru ChristianKalman):

A fost internată la Bucuresti 1 săptămâna si analizele i-au iesit bine. Acum ne gândim ca ar fi bine sa mai meargă o data si sa isi faca tot ceea ce e de facut.

| ChristianKalman a răspuns (pentru AleexisViol3t):

Dacă spui că slăbește atât de drastic fără ca regimul ei alimentar să se fi schimbat sau să intervină factori puternici de stres, e bine să mai ceară un set de analize și o altă opinie.

| AleexisViol3t a răspuns (pentru ChristianKalman):

Da, asta zic si eu.
Mersi pentru sfaturi!