| anonim_4396 a întrebat:

Buna crying Mama mea si-a facut vaccinul anti-gripa ah1n1. Eu am citit pe internet tot felul de chesti [ cum ca ar provoca, cancer ]. Sunt foarte speriata. Voi ce parere aveti? Va rog, nu ma speriati mai mult decat sunt sad. Mama mea a fost si cusuta la cap...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stai linistita. Si eu mi-am facut vaccinul si toti colegii mei medici. Nu are mai multe reactii adverse ca orice alt vaccin (de exemplu vaccinul impotriva tuberculozei care se face fiecarui copilas la iesirea din maternitate). Mama ta nu va face cancer de la acest vaccin. E foarte inteleapta ca s-a vaccinat.

7 răspunsuri:
| silver19 a răspuns:

N-are nici pe dracu, e un simplu vaccin ca si celelalte...decat ca asta este super-mega-mediatizat si atata tot.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Stai liniştită. Vaccinul românesc este foarte sigur, să nu te sperie tot ce zic ceilalţi. Eu ţi-aş recomanda să ţi-l faci şi tuhappy

| vyo a răspuns:

Cel mai bine si mai sigur ar fi sa te duci la medicul de familie sa te informezi si ai scapa de frica.

| ExTrEaM^^94 a răspuns:

Ehh aiurea cu gripa asta, din cate stiu cei care au murit de gripa asta aveau si alte boliwinkingmai bine mananci fructe si legume te speli des si te feresti de aglomeratie.Eu unul nu fac vaccinul tongue.Nu are rost sa te sperii degeabawinking nu ai vazut la tv cati oameni sau dus sa isi faca vaccinul? cred ca tot bucurestiul are vaccinul facutlaughing

| lavyBandB a răspuns:

Mai si eu am facut vaccinul. Daca vaccinul provoca astfel de boli medicii nu il mai aprobauwinkingNu e cazul sa te sperii.Toata familia mea la facut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai... depinde de organism fiecare organism reactioneaza altfel. Dar sunt sigura ca mama ta va fi bine. Ferestete de locurile aglomerate si sa se spele pe maini cat mai des. Nu-ti face griji happy. Sanatate tie si familiei tale! tongue