| pixeltinker a întrebat:

Ce părere aveți de vaccinul anti hpv? Merita făcut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca il faci cand trebuie merita, ai o grija in minus in viata

| doctorandus a răspuns:

Dap, daca esti tanar/tanara, ca dupa infectare nu mai are niciun efect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca am avut si mi-a trecut de la sine, ce sa mi mai fac vaccin

| Robert2526 a răspuns:

Da merita, se poate face pana la 45 de ani, desi e indicat sa fie facut undeva pana in 26 de ani.

Este recomandat sa fie facut chiar daca esti deja infectat/a cu o tulpina de hpv, pentru prevenirea infectarii cu alte tulpini.

| EliLeli a răspuns:

Da, merita.

| Fantaspirit2k23 a răspuns:

Înainte de infectare da.