| bombonikamentolata a întrebat:

Buna membri TPU! Am o intrebare mai mult pentru fete.Cam de miercurea trecuta ma cam doare burta.Si in luna aprilie, si martie m-a durut tot cam o saptamana ca acum, iar apoi mi-a venit menstruatia.Deci si incepand cu luna martie, ma doare burta cam vreo saptamana, iar apoi imi vine menstruatia.Mai mentionez ca atunci cand imi vin problemele,am niste dureri abdominale destul de mari,si nu imi trece de tot de cat cu agocalmin, de care ma cam feresc sa iau, ca am auzit ca nu e bun.Ce ma sfatuiti sa fac? E normal sa ma doara in fiecare luna burta cu o saptamana inainte de venirea mentruatiei? Si ce-as putea lua pentru durerile abdominale mari? Eventual niste ceaiuri sau ceva.Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| afrodita3333 a răspuns:

Da e normal sa te doara.Cu ceaiuri n-ai ce face, doar cu pastile daca nu poti suporta durerea. Poti incerca sa faci sport mai mult in timpul lunii pentru a ameliora durerile menstruale dar, asta nu ajuta pe toata lumea.Incearca aulin, nurofen.