| AndraFaraZahar a întrebat:

Menstruația îmi întârzie de 7 zile. Am luat pastila de a doua zi acum 2 luni și jumătate. De atunci îmi tot întârzie menstruația, dar fluxul este normal. Mă dor foarte tare sânii de 5 zile și simt un disconfort în zona ovarelor de ieri, iar burta mă doare și ea. De obicei mă dor sânii înainte de a veni menstruația, doar că durerea de burtă o aveam când deja apărea menstruația. Întrebarea mea este dacă sunt șanse ca aceasta să vină și să nu mă sperii, dacă acestea sunt simptome premenstruale. La consult ginecologic voi merge la sfârșitul lunii! Nu a ejaculat în mine. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pastila de a2a zi e o bomba hormonala, organismul tău e cam dat peste cap din cauza asta

| corbulalbrosu a răspuns:

Intr-o perioada de cateva luni care pot fi si foarte multe uneori de peste 9-10 luni, nimeni nu va reusi sa-ti ofere raspunsuri. Nici cel mai specialist medic ginecolog NU este in stare nici macar sa anticipeze sau sa-si faca chiar si cea mai mica idee in ce mod se va desfasura ciclul menstrual. Cat este de dereglate si cat de atipice si anormale vor fi menstruatiile urmatoare. Sa nu mai vorbim de ovulatie sau perioada fertila. Numai simptomele premenstruale ar putea reprezenta singurele indicii concrete si reale de incepere a menstruatiei viitoare. Multa sanatate!

| anamaria82726 a răspuns:

Eu zic ca nu esti insarcinata daca nu a ejaculat. Dar puteau fi urme pe penis. Zic sa-ti iei un test de sarcina. Nu consta mult...ca sa nu mai stai cu stres